ÇOCUKLARINIZ SİZİN ÇOCUKLARINIZ DEĞİL...
ONLAR KENDİ YOLUNU İZLEYEN HAYAT'IN OĞULLARI VE KIZLARI...
SİZİN ARACILIĞINIZLA GELDİLER AMA SİZDEN GELMEDİLER...
VE SİZİNLE BİRLİKTE OLSALARDA SİZİN DEĞİLLER..

HALİL CİBRAN

15 Nisan 2014 Salı

TEB Çocuk ile çocuklar parayı öğreniyorlar

TEB’den çocuklar için harika bir eğitim aracı. Ekonomi bilincini erken yaşta kazandırmak, tasarruf yapmayı öğretmek, para harcama konusunda onları bilinçlendirmek için şimdi TEB Çocuk var.


Anne ve babalar TEB Çocuk sayesinde çocuklarına parayı tanıtıyorlar, birikim yapmalarını sağlıyorlar. Eğlenceli oyunlar sayesinde çocuklar eğlenirken aynı zamanda para kavramını ve para kazanmayı ve biriktirmeyi öğreniyorlar.

Parayı tanıma bölümünde paraları kameraya göstererk paraları tanıyorlar. Bakkal amca bölümünde marketlerde satılan ürünlerin fiyatları hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Limonatacı uygulaması ile iş kurup ticaret yapıyorlar, kar ve zarar etmeyi öğreniyorlar. Harçlık ajandası ile küçük işler yaparak harçlık kazanma ve biriktirme yollarını keşfediyorlar.
6 ile 12 yaş arasındaki çocuklara yönelik olan oyunlar internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak oynanabilmekte. Siteye giriş yapmak için TEB müşterisi olma zorunluluğu bulunmamakta. Tablet kullanıcıları için de yine ücretsiz iPad uygulaması da bulunmakta.


Para kavramını erken yaşta bilinçli bir şekilde kazanan çocuklar ileride harcamalar konusunda daha dikkatli daha tutumlu bireyler olacaklar. Bu bilinci onlara kazandırmaya çalışan TEB Çocuk şimdi kendisini çağıran okullara gidiyor. İster veli olun, ister öğretmen sitedeki talep formunu doldurarak TEB Çocuk’u çağırabilirsiniz. 

2 yorum:

kadriye dedi ki...

Çok güzel bir proje bence bu. TEB'e teşekkürler. Ağaç yaşken eğilir. Biz küçükkende öğretilseydi bu kadar kredi kartı mağduru olmazdı diye düşünüyorum.

yücel dedi ki...

çok güzel olmuş elinize sağlık