ÇOCUKLARINIZ SİZİN ÇOCUKLARINIZ DEĞİL...
ONLAR KENDİ YOLUNU İZLEYEN HAYAT'IN OĞULLARI VE KIZLARI...
SİZİN ARACILIĞINIZLA GELDİLER AMA SİZDEN GELMEDİLER...
VE SİZİNLE BİRLİKTE OLSALARDA SİZİN DEĞİLLER..

HALİL CİBRAN

12 Ocak 2014 Pazar

Sayılar Albümü Hazırladık


Doğal sayıları daha iyi tanıma ve öğrenebilme adına sayılar albümü oluşturduk.

0'dan 10 'a kadar her sayı için ayrı ayrı A4 boyutunda, sayıyı tanımlayıcı görsel eşliğinde karton üzerine yapıştırarak ve de mümkün olduğunca öğrencinin kendi el emeği ile yapılmış bir ödevdi amacımız.


Elbette daha küçük oldukları için aileler eşliğinde "ödev nasıl yapılır?" tarif ettik, boyattık, sonra tek tek kesmesini sağladık.


Bir hafta süremiz vardı.Ödevlerden kalan zaman içinde yetiştirmek biraz zaman aldı.Kullanacağımız görseli kızım kendi seçti ve karar verdi.Ben mantar üzerinde nokta ya da sepet içinde meyve kullanalım dedim ancak son kararı öğrenci verdi.


Sonuçta böyle bir albüm çıktı ortaya.


Hakikaten kolay değilmiş 1. sınıf, bir yandan okuma-yazmayı öğrenme çabası diğer yandan ödevler artı performans ödevleri arka arkaya geldi.

Kendim dahil çalışan anne- babalara kolaylıklar ve sabır diliyorum.
2 yorum:

emreyle hayat dedi ki...

olsun ama kendi yapmaya çalışmış , ne güzel, çevremde tanıdığım veliler genelde kendileri yapıyorlar çocukların yerine :) umarım bende öyle olmam :)

Handan dedi ki...

Ah ah ,ödevleri onlara bıraksan olmaz, sen yapsan olmaz. Ben de az yan yana ödev yapmadım. Kendileri çizip kessinler diye çok uğraştım ama ilerleyen yıllarda meyvesini verdi doğrusu :)Kolay gelsin Ebrucum, hadi az kaldı şubat tatiline :)