ÇOCUKLARINIZ SİZİN ÇOCUKLARINIZ DEĞİL...
ONLAR KENDİ YOLUNU İZLEYEN HAYAT'IN OĞULLARI VE KIZLARI...
SİZİN ARACILIĞINIZLA GELDİLER AMA SİZDEN GELMEDİLER...
VE SİZİNLE BİRLİKTE OLSALARDA SİZİN DEĞİLLER..

HALİL CİBRAN

24 Nisan 2012 Salı

Bankadan Kredi Nasıl Alınır ?


Televizyonlarda, gazetelerde, internette her gün birçok bankanın kredi reklamıyla karşılaşıyoruz. Her birinde kredi alımının kolaylıkları vurgulansa da başvuru sonucunda “Başvurunuz kurumun kredi politikalarıyla uyumlu bulunmamıştır” cevabıyla karşılaşan çoğunluğu inkar edemeyiz.

Kredi alamamanın pek çok nedeni olabilir. Kredi başvurusu sırasında beyan edilen gelirin belgelenmemiş olması, başvuru sahibinin istediği kredi tutarıyla geliri arasında tutarsızlık olması, kişinin halihazırda başka kredilerinin bulunması bu nedenler arasında sayılabilir. Kredi alamama nedeni açıklanmadığı için de genellikle durumu düzeltmek için elimizden birşey gelmez.

Bilinen belli başlı kredi problemlerine çözüm olabilecek yöntemler de mevcut elbette. Örneğin çalıştığımız yerde 6 ayı doldurmak büyük ihtimalle “çalışma süresinin yetersiz olması” problemini ortadan kaldırır. Başvuru tercihini öncelikle çalışılan işyerinin maaşı yatırdığı şubeden şahsen yapmak da onay şansını yükselten faktörlerden. Aslında kredi taksitleri ve kredi kartı ödemelerinde ödenmesi gereken son tarihe ve tutarlara dikkat ve özen göstermek birçok kredi problemine çözüm olacak en temel yöntem olarak sayılabilir.

Hiç yorum yok: